Uzun yıllar mermer sektörüne hizmet veren bir sanatkar olarak, Mezar yapım işleri ve montajlarını uzun senelerdir, devam eden bir firma olarakd a siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz, ALLAH`` Ömür verdiği sürecede devam edeceğiz, Bu bölümde sıkça sorulan soruları cevaplamak açısından sizlere yardım olamak, acılarınızı paylaştığımızı bilmenizi isterim, Saygılarımızla sağlıkla kalın.

 

Mezar yaptırmak için Ruhsata Gerek Var mıdır?

Defin işleminin gerçekleştirilmesi gereken bölge, şehir neresi ise oranın mezarlıklar müdürlüğü arazisine defin edilmesi gerekiyorsa mezarlıklar müdürlüğünden defin işlemleri ve yapım için ruhsat işlemleri halledilmelidir. Ruhsatı çıkartmak için belirli meblağlar da ruhsat harcı bulunmaktadır. Mezar ruhsatının yanında fazladan mezar yaptırmak içinde ruhsat ücreti talep edilmektedir. İstanbul mezar işleri, gerçekleştirmek için belediye mezarlar müdürlüğüne başvuru yapılmalıdır.

 

Mezar Ruhsatı Nasıl Çıkartılır!

Hazırlanan sözleşme ile birlikte müdürlüğe başvurulur. Belediyenin belirlediği standart ölçü dışına çıkılması isteniyor ise müdürlükten alınan ruhsatın dışında özel izin alınmalıdır. Verilen tapular belediye tarafından belirlenmektedir. İstanbul mezar işleri, bölgelere göre fiyatları değişmektedir. Baş tacı taktırmak içinde müdürlükten kolayca montaj izni alıp mezar yapım firmalarına kolayca montaj yaptırabilirsiniz.

 

Mezar Yapımı İçin İzin Nasıl Çıkarılır

Mezar tapusu alındıktan sonra tapu ile birlikte mezarlıklar müdürlüğü ne başvurulur. Bu işlemlerden sonra mezar isini yapmak üzere mezarcı belirlenmelidir. Bu hususlardan sonra mermerci ile belediyenin belirlediği anlaşma imzalanmalıdır. Bu sözleşme ile müdürlüğe başvuruda bulunup İstanbul mezar yapımı işinizi tamamlamış olursunuz.

 

Mezar Yapımı İzini Nasıl Çıkarılır?

Mezar tapusu alındıktan sonra tapu ile birlikte mezarlıklar müdürlüğü ne başvurulur. Bu işlemlerden sonra mezar isini yapmak üzere mezarcı belirlenmelidir. Bu hususlardan sonra mermerci ile belediyenin belirlediği anlaşma imzalanmalıdır. Bu sözleşme ile müdürlüğe başvuruda bulunup İstanbul mezar yapımı işinizi tamamlamış olursunuz.

 

Mezarcı ile İmzalanan Anlaşmanın Detayları Nelerdir

Taraflar arasında imzalanacak olan sözleşme belediye mezarlıklar müdürlüğü tarafından hazırlanmaktadır. İmzalanacak olan sözleşme belediye tarafından çalışma izni verilen mermercilere yollanan hazır sözleşmelerdir. İmzalar şahsın birinci dereceden akrabaları tarafından atılır olası durumlarda noterden vekalet ile de izin verilebilir. Anlaşma da cenazenin bulunduğu mezarlık, mezarın kaç kişilik olacağı, inşa edilecek mezarın özellikleri, mezar inşaatının ücreti, cenaze sahibinin kimlik bilgileri, mermercinin adı soyadı ve kaşesi gibi kısımlar yer almaktadır.

 

Mezar Yapım İşleri Ve Verilen Hizmetler Nelerdir!

Gelişen teknolojik imkanlar ile birlikte mezar yapımı ve bu sektörde verilen hizmetler gelişmiş çeşitlilik göstermiştir. Mezar yapımı İstanbul, gibi büyük şehirlerde daha çok imkan ve hizmet olanağı tanınmaktadır. Hizmeti verenler İnternet siteleri aracılığıyla müşterilerine daha kolay ulaşıp hizmet kolaylığı sunmaktadır. Mezar yapımı isimde kullanılan birbirinden çeşitli üç yüze yakın taş çeşitli ile lahit, başlık, ve mezar üstüne kat yaptırmak mümkün dür. Taşlar son teknoloji lazer ile kesilip, şekillendirme yapılabilirse, mat siyah ve daha birçok çeşit de mermer deseni ile mezar yapımı ve taş seçenekleri sunulmaktadır. Desenli baş taşı modelleri, mezar başları su çeşmeleri mezar onarım bakım ve çeşitli hizmetler verilmektedir. Mezar yapımı İstanbul çevresi peyzaj mimarlığı da yapılmaktadır. Tek kişilik mezar modelleri, iki kişilik modeller, granit mermer ve daha değişik modeller mezar yapımında bulabileceğiniz seçenekler arasındadır. Bunun yanında mermer mezar modelleri de bulunmaktadır her bütçeye uygun model ve yapı seçenekleri vardır. İki kişilik mezarlarda çiçek saksılı, tek kişiliklerde baş taşı yelkenli modeller ile özel olarak el işçiliği ile hazırlanan mezar taşı modelleri, mevcuttur.

 

Mezar Yapım İşlerinde İnternet Sitelerinin Sunduğu Kolaylıklar Nelerdir?

Kategorileri tıklama imkanı ile müşterilere sunan çeşitleri kolayca görüntüleme imkanına sahip olarak model ad ve çeşitleri, renk ve yapı malzemeleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Konulan fotoğraflar sayesinde modelleri yakından görüyormuş gibi inceleme şansınız olacaktır. Ayrıca mezar çeşitleri ve fiyatları, öğrenmeniz çok daha kolaylaştırılmış hizmet adeta ayağınıza kadar getirilmiştir. İstanbul mezar yapımı, hakkında mezar yapımı sitesinden iletişim kolaylığı sunmakta fiyat seçenekleri gösterilmektedir. Hizmetin sunulduğu şirket hakkında bilgi verilmekte olup güven ve garanti sağlanmaktadır.

 

Mezar Yaptırmak İçin Ruhsata Gerek Var mıdır?

Cenazesi defnedilecek olan kabir, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü adı altında hizmet veren mezarlık ise bu kabrin üst kısım inşaatı için ruhsat çıkarmaya gerek vardır aksi halde mezar yapılamaz.

 

Ruhsat Çıktıktan Sonra Ne Yapılmalı

Kabir inşaat ruhsatını çıkarttıktan ruhsatı, mezar yaptırmak üzere anlaşılan mermerciye verilir. Bu ruhsat mezar inşaatı bitene dek mermercide bulunması zorunludur. Çıkarılan ruhsatın geçerlilik süresi bir ay boyunca geçerlidir. Kabrin inşaatı için ruhsatı almış olan mermercinin bu süre zarfında mezar inşaatını bitirip tamamlamış olması gerekmektedir.

 

Mezar İnşaatı Verilen Sürede Bitmezse Ne Olur, Süreç Nasıl İşler?

Böyle bir durumla karşılaşıldığında yapılacak şey tekrar ruhsat çıkarmak ve gerekli ücreti ödemektir. Ancak bu sefer ücreti mermerci ödeyecektir. Çünkü işi zamanında bitirmeyen mermerciler ikinci ruhsatın harcını ödemekle yükümlüdürler. Mezar inşaatı için çalışma iznine sahip olmayan mermercilere dikkat edilmelidir.

 

Mezar İnşaatı Yaptırılmalı mı! Tabiki Yaptırılmalı!

İnsanlar yakınlarını ve sevdiklerini kaybedebiliyorlar. Cenazelerine karşı olan son görevlerini yerine getirip defnettikten sonra içlerindeki buruk acıyla ve yaşantılarındaki acıyla kalıyorlar. Bu gibi durumlarda hem sevdiklerinin kabrinin düzenli ve güzel gözükmesi hem de sevdikleri için bir şey yapmış olmak için mezar yaptırıyorlar. Mezar yaptırmak şart mıdır? Tabi ki değildir ancak mermer kullanılmayan mezarlar seneler içerisinde çökme gösterebiliyor. Bu gibi durumların yaşanmaması için mermer mezar yaptırılması uygun görülmektedir.

 

Mezara Yapılan Süslemeler Nasıl Olmalıdır?

Kişiler sevdiklerinin cenazesinin bulunduğun yerin güzel görünmesini elbette ki ister. Mezarlara dikilen çiçekler, ağaçlar büyüdükçe kişilerin gönlü rahatlamaktadır. Sevdiklerine, ahirete göçtükten sonra bu gibi şeyleri kendilerine borç bilenler kabirleri süsleyip kuşlar için su hayratı bile yaptırmaktadır. Seçim yapılacak çiçekler mezarlığa gitme sıklığına ve mezar şekline göre değişiklik göstermelidir. Uzun süre gidilmeyen mezarlara dikilen ve bakım isteyen çiçekler bir süre sonra mezarı daha kötü bir görüntüye kavuşturabilir ve bu istenmeyen bir durumdur.

 

Kaç Çeşit Mezar Taşı Modeli Vardır, Ayrıntılar Nelerdir.

İnsanlar ahirete göçtükten sonra aileleri veya sevenleri tarafından kabirlerinin bakımlı olması istenir. Tercihe göre değişen birçok mezar örnekleri de bu gibi durumlar için vardır. Çoklu aile mezarları, tek kişilik mezarlar, çift kişilik mezarlar, çocuk mezarları, blok mezarlar ve benzeri modeller kişilerin tercihlerine göre değişmektedir. Bu modeller arasından en çok tercih edileni ise tek kişilik mezar modelleri olmaktadır. İnsanlar ahirete göçtükten sonra aileleri veya sevenleri tarafından kabirlerinin bakımlı olması istenir. Tercihe göre değişen birçok mezar örnekleri de bu gibi durumlar için vardır. Çoklu aile mezarları, tek kişilik mezarlar, çift kişilik mezarlar, çocuk mezarları, blok mezarlar ve benzeri modeller kişilerin tercihlerine göre değişmektedir. Bu modeller arasından en çok tercih edileni ise tek kişilik mezar modelleri olmaktadır.

 

Elazığ Mezar Yapımı Fiyatları Ne Kadardır?

Definden bir süre geçtikten sonra yaptırılan mezarlar kendi içinde birçok çeşide ayrılmıştır. İnsanların çoğu sevdiklerinin düzgün güzel ve bakımlı mezarı olmasını istemekte ve bunun içinde mezar yaptırmaktadır. Ancak kimileri de henüz bir fikir sahibi bile olmadan fiyatlarının ateş pahası olmasından şikayetçidir. En uygun ve güncel mezar fiyatlarını öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.